Vyjádření jednatele společnosti Cryptelo, Martina Baroše, k článku iDNES.cz

Minulý týden jsem dostal od pana Valáška, jednoho z autorů článku, dotazy na společnost Cryptelo a náš pohled na financování skrze ICO. Dnes vydaný článek obsahuje řadu nepravdivých informací a autoři v něm bez rozmyslu odsuzují kryptoměny a financování skrze ICO jako podvodnou praktiku.

V případě Cryptela pak spojují naprosto nesouvisející fakta tak, aby ve čtenáři vyvolala dojem, že společnost vznikla za účelem podvést své globální investory. Cíleně vynechávají informace o samotném produktu a uznání.

Cryptelu se dostává uznání všude po světě, od takových společností jako Google a takových osobností jako je Jeff Burton, zakládající člen Electronic Arts, nebo český investor a filantrop Václav Dejčmar.

Čtyři roky vyvíjíme revoluční řešení pro šifrování a ochranu posílání dat mezi uživateli. Nastavujeme nový standard pro sdílení a zabezpečení dat, který
si jako uživatelé zasloužíme pro naše informace. Již nyní jej využívají přední české banky a další klienti z celého světa s vysokými nároky na bezpečnost.

Díky tomu, že Cryptelo prošlo prestižním akcelerátorem StartupYard
a je postavené na kombinaci know-how předního světového kryptologa Vlastimila Klímy a technologie blockchain, máme unikátní a globálně velmi zajímavé řešení.

ICO proto bylo nejlepší variantou - nejen kvůli financování samotnému,
ale také jako možnost účinného marketingu na lidi v zahraničí, kteří
se o bezpečnost a šifrování zajímají. Toto rozhodnutí vzniklo na základě nesčetných rozhovorů s předními českými i světovými mentory a poradci
a vzhledem k povaze našeho produktu objektivně asi neexistuje lepší způsob financování.

Jako startup můžeme těžko odpovídat za soukromé aktivity všech našich investorů. Navíc článek vychází v době, kdy s tímto konkrétním minoritním investorem jednáme o majetkovém vypořádání.

Poučen celou, pro firmu i mě osobně velmi nepříjemnou situací, udělám
vše proto, aby na pověst Cryptela v budoucnu nepadl ani stín pochybností.

Martin Baroš, CEO Cryptelo